Yaz mevsimi, kavurucu sıcaklarla mücadele ettiğimiz, bir ağaç gövdesinin serinliğine ihtiyaç duyduğumuz mevsimdir. Şehir yaşamında, sıkışık binaların, kirli hava ile birleşmesiyle bu ihtiyaç daha fazla artmaktadır. Yaz akşamlarında, serin bir deniz kenarı, açık bir ormanlık alan arayışımız tam da bu yüzdendir.

Yedigöller her ne kadar sonbahar mevsimi ile ünlü olsa da yaz mevsiminde bir kaçış noktası olarak da bilinmektedir.

Yedigöller Türkiye’nin en eski milli parklarından biri olarak geniş bir ormanlık alana sahiptir. Kökleri çok eskiye dayanan ağaçların olduğu bu alanda, sıcaklık şehir ile aynı olsa bile hissedilen serinlik hafife alınmayacak düzeydedir. Çünkü ağaçlarla kaplı bir alanda oksijen ve hava sirkülasyonu yüksek düzeye ulaşır.

Bunun dışında Milli Parka adını veren 7 göl, bu alanın içinde yer almaktadır. Bilimsel olarak deniz ve göl kenarlarında meltem esintisi olduğu bilgisinden yola çıkarak, yaz mevsiminde göl kenarında konaklamak ya da günübirlik bir ziyaretin bile sizi başka bir iklime götüreceğini söyleyebiliriz.

Üşümeden ya da yağışa maruz kalmadan planladığınız aktiviteleri uygulamak, doğanın yemyeşil görüntüsüne tanık olmak, yaz akşamının hafif esintisinde sağa sola savrulan yaprakların gölgesinde sessiz ve dinlendirici anları yaşamak, yaz mevsiminin gün batımındaki büyüleyici ışığının altında sevdiklerinizle bir yemek masasını paylaşmak ve daha fazlası…

Yedigöller yaz mevsiminin güzelliğini paylaşmak için sizi bekliyor.