Fotoğrafçılığın en zorlu türlerinden biri olan doğa fotoğrafçılığı çoğu zaman nadir olan bitki ve hayvan türlerini ya da manzara görüntülerini ifade eder. Doğru mekan seçimi estetik algınıza uygun kareler yakalamanızı kolaylaştıracaktır.

Her mevsim farklı bir fotoğraf karesi gibi doğasını güzelleştiren Yedigöller Milli Park, özellikle doğa fotoğrafçıları için vazgeçilmez bir yer olmakla beraber dış mekan çekimleri için de muhteşem sürprizler barındırıyor.

Yazın yeşile, sonbaharda kırmızı ve sarıya, kışın ise bembeyaz kar örtüsüne bürünen, yansıttığı doğal ışıklar ile adeta bir stüdyoyu andıran Yedigöller bazen tek bazen gruplar halinde amatör ve profesyonel fotoğrafçıları ağırlamaya devam ediyor.

 

Göle yansıyan ağaç dallarının görkemli görüntüsü, sonbaharda kurumuş yaprakların göl üstünde ve ormanlık alanda bıraktığı izler, bungalov evlerin doğa ile bütünleşik duruşları ya da arka plan doğa görüntüsü ile bir insan portresi. …

Doğal dönüşüm zamanlarında size, saymakla bitiremeyeceğimiz sonsuz alternatif sunan bir harikalar diyarı…

Bununla beraber kamp esnasında ya da bungalov konaklama zamanlarınızda da enfes kareler yakalamanız mümkün. Özellikle balık tutma mevsiminde, doğa henüz yeşil rengini koruyorken, göl, orman ve insan üçlüsünden eşsiz kompozisyonlar üretebilirsiniz. Kocaman bir Çınar ağacının altında, bungalovlardaki şömine başı ya da evlerin verandaları da fotoğraf açısından verimli alanlardan biri.

Bir profesyonel ya da sadece anı biriktiren amatör bir fotoğrafçı olabilirsiniz. Sizin için tüm güzelliğini çekeceğiniz fotoğrafların fonu olarak sergilemek isteyen Yedigöller, yaşayacağınız en iyi fotoğraf deneyimlerinden biri olacak.