Doğada yaptığınız her yürüyüş kaslarınızı esnetmenin ve ruhunuzu iyileştirmenin yanında, kalp ritminizi düzenleyip stres hormonlarınızın da azalmasına yardımcı olur. Haftada 2 saatinizi doğada yürüyüş yaparak geçirmek kaygı düzeyinizi azaltabilir, dikkat ve konsantrasyonunuzu tekrar kazanmanıza yardımcı olur ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

Modern yaşamın betonlarla kaplı alanından, yeşilin kucağına düştüğünüzde yaşamın farklı yanını keşfetmiş olursunuz. Bu durum keşif yürüyüş ile desteklendiğinde hem bedensel hem de ruhsal açıdan sağlıklı bir yaşama merhaba diyebilirsiniz.

Türkiye’nin en güzel Milli Parklardan biri olan Yedigöller Milli park doğada tempolu ya da sakin yürüyüşler yapabileceğiniz rotalara sahip nadir yerlerden biridir. Deringöl, Büyükgöl, Seringöl, Şelale, Gülen kayalar, Dilek çeşmesi, Nazlıgöl, İncegöl, Sazlıgöl ve Pisagor ağacı bu rotanın başlangıç ve bitiş duraklarıdır. 5.27 km’lik bir parkur olan bu güzergahı yaklaşık 3 saatte tamamlayabilmek mümkün.

Bu parkur için en ideal mevsim ilkbahar, sonbahar ve yaz mevsimi olarak bilinir. Serin bir bahar mevsiminde ya da yaz akşamına doğru seçilen bir saat bu yürüyüşü size daha keyifli hale getirecektir. Yol boyunca size eşlik edecek olan tabelalar da kaybolma endişenizi ortadan kaldıracaktır.

Parkur aralarında temiz su kaynakları da mevcut. Yorulduğunuz ve vücudunuzun su kaybettiği anlarda bu kaynaklardan ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Parkur süresi boyunca nadir bitki ve sevimli hayvan türlerine rastlayacak, her parkur sonunda, gözleriniz başka bir göl manzarasını aralayacak, insan ziyaretlerine her daim açık olduğu halde hala saf kalabilmiş bakir doğaya tanık olacaksınız.

Doğada yürüyüş sizi iyileştirir. Yedigöller’de yürüyüş bu iyileşme sürecini keşif ve macera ile destekler. Yorgun ve rutin şehir rotanızı başka bir yöne çevirin! Yedigöller size bu rotada tüm doğallığıyla eşlik edecektir.