Tatil dediğimizde herkesin aklına gelen ilk şey, yaz mevsiminde, deniz, kum, güneş eşliğinde dinlenmek ve eğlenmek oluyor. Oysa doğru bir seçimi yaptığımız takdirde tatilin mevsime odaklı algısını ortadan kaldırabiliriz. Yedigöller Milli Park / Habitat Mesire kış tatilini güvenli ve konforlu geçirebilmeniz için her türlü donanıma, sadelikten ödün vermeyerek sizi ulaştırıyor.

Soğuk hava şartlarını keyifli, anlara dönüştürmek için ek olarak yapmanız gereken tek şey, vücut ısınızı muhafaza edecek giysilere sahip olmak ve kişisel ihtiyaçlarınızı yanınızda bulundurmak.

Ormanın eteklerinde bir bungalov evde, birkaç gün geçirmek, doğanın kışa bürünen eşsiz manzarası eşliğinde, içimizi ısıtacak bir kahve ya da bitki çayını yudumlamayı kim istemez.

Kar ayakkabılarınızla uzun yürüyüşler yapabilir, yabani hayvanların karda bıraktığı izlere tanık olabilirsiniz. Donmuş bir göl manzarası, buzların altında kalmış yaprakların tabloyu andıran duruşları, şelalelerde oluşan sarkıtlar, Ağaçlar ve ev çatıları üzerinde biriken karlar şüphesiz ki kışın en güzel görüntüleri.

Yedigöller, her mevsim keşfedilmesi gereken farklı bir güzelliğe dönüşüyor. Kış mevsimi de Yedigöller doğasının en huzur verici dönemlerinden biri. Orman gezisinin ardından sıcacık bir şöminenin başında, sevdiklerinizle olan sohbete sadece çıtırdayan alevin sesi eşlik ettiğinde zamanın durduğunu hissedeceksiniz.