Kışın zorlu hava koşullarına karşı fiziksel direncimizi arttırmamız, yaz mevsiminin kavurucu sıcağında vücudumuzu serin tutacak kamp gereçleri, sadece çadır ve uyku tulumu seçimi ile sınırlı değil.  Temel gereksinimlerimizden barınma dışında, yeme-içme de hayati önem taşıyan detaylardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Hangi mevsimde kamp yapacaksak ona uygun yiyecekleri seçmek birincil önceliğimiz olmalı. Kamp süresi boyunca bizi güçlü ve dirençli tutacak, zamandan tasarruf ettirecek pratik yiyeceklere yönelmek kamp keyfinizi arttıracak, diğer etkinliklere daha fazla yönelmenize olanak sağlayacaktır.

Öncelikle, kamp sürenize göre gün ve öğün planlaması yapmanızı önerebiliriz. Bir liste dahilinde yiyecek ve içecek stoğunuzu hazırladıktan sonra, olası risklere karşı yedek yiyecek depolamanız da faydalı olacaktır.

Planlamak ve Parçalara Ayırmak,

  • Menü: Hangi öğünde hangi yiyecekleri yiyeceğinize karar verin ve bir liste çıkarın.
  • Sıcak hazırlayacağınız yiyecekler ve soğuk yiyecekleri birbirinde ayırmak, soğuk yiyecekler için mini buzluk bulundurmak da, yiyeceklerin bozulma riskine karşı koruma sağlayacaktır.
  • Taze yiyecekleri ayıklayıp, yıkayıp kurutup ve farklı bölümleri olan kaplarda muhafaza ederseniz, kokuların birbirine karışmasını ve taze yiyeceklerin çürümesini de önlemiş olursunuz.
  • Açıldığında artan yiyecekleri korumak için fazladan birkaç boş kap getirmenizde fayda var.
  • Konserve yiyecekler, kuru makarnalar, hazır çorbalar pratik kamp keyfi için vazgeçilmezler arasındadır.
  • Son olarak ve en önemli detay vücudun en önemli ihtiyacı olan suyu bol bol depolamak sağlıklı bir kamp deneyimi için olmazsa olmazlar arasındadır.