Yedigöller’ de 1 Gün Nasıl Geçer?

Yedigöller’ de 1 Gün Nasıl Geçer?

14 Mart 2023 2023-03-14 7:58

Yedigöller Milli Park doğal güzellikleri keşfetmek, yürüyüş ve dağcılık gibi açık hava etkinliklerini yapmak için geniş ve çeşitliliği bol bir alana sahiptir.

Yedigöller’ de 1 gün geçirmek, şehir yaşamında unuttuğumuz ne varsa bize yeniden hatırlatacak ve doğa ile yeniden tanışma fırsatı bulmanızı sağlayacaktır.

Peki Yedigöller’e vardığımızda 1 günlük alternatif etkinlik planlarımız neler olabilir? Bu sorunun cevabı her ne kadar kişisel olsa da söz konusu Yedigöller doğası olunca genel anlamda kabul görecek bazı etkinlikler planlayabilmemiz mümkün.

Güzel bir kahvaltı: Yöresel bir köy kahvaltısına kim hayır diyebilir? Keşif zamanı gelmeden doyurucu, enerji veren, keyifli bir kahvaltı ile güne başlayabiliriz.

Milli parkı keşfetmek: Yedigöller milli parkı, çeşitli bitki ve hayvan türlerinin yaşadığı zengin bir doğa alanıdır. Burada, doğa yürüyüşleri yaparak, farklı bitki ve hayvan türlerini keşfedebilir, fotoğraf çekebilirsiniz.

Yüzme ve kamp yapmak: Yedigöller milli parkı içinde bulunan göllerde yüzmeyi ve kamp yapmayı deneyebilirsiniz. Bu aktiviteler, ortamın doğal güzelliklerini keşfetmek için mükemmel bir fırsattır.

Sportif Olta Balıkçılığı: Mayıs- Eylül dönemlerinde olta balıkçılığı yapabilirsiniz.

Dağcılık yapmak: Yedigöller milli parkı içinde bulunan dağlar, dağcılık için mükemmel bir yerdir. Burada, dağcılık eğitimi alarak veya uzman bir rehber eşliğinde dağcılık yapabilirsiniz.

Yöresel yemekleri tatmak: Yedigöller milli parkının yöresinde, yöresel yemeklerin tadına bakabilir, yeni tatlar keşfedebilirsiniz.

Check Availabity

1 Oda , 1 Adult , 0 Children
Evler
Adults
Childrens